نهاد ریاست جمهوری اسلامی ایران

راهبری سازمان الکترونیک و توسعه شبکه دولت در جلسه شورای اداری استان خراسان شمالی

تاریخ انتشار : 1397/07/09

محمدرضا خباز در این نشست اظهار داشت: مدیران ارشد استان از اجرای سیاست های دولت الکترونیک هراسی نداشته باشند چرا که اجرای آن در وهله نخست برای رفاه حال خود آنان است که می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن نامه های خود را ارجاع دهند.
وی افزود: سردرگمی مردم در ادارات موجب نارصایتی آنان خواهد شد؛ بنابراین تسریع در روند رسیدگی به امور و پاسخگویی به درخواست های مردمی موجب جلب رضایت مردم می شود و دولت الکترونیک پل ارتباطی بین مردم و دولت خواهد شد.
وی ادامه داد: تسهیل و روان سازی فعالیت ها، کاهش مصرف کاغذ، صرفه جویی در زمان و هزینه ها از جمله نتایج مهم اجرای دولت الکترونیک است و از متولیان امر خواستارم روند شکل گیری امضای دیجیتال را هم تکمیل کنند تا به عنوان نمونه کامل الکترونیکی شدن برای دیگران به نمایش گذاشته شود.
رئیس شورای اداری استان در ادامه سخنان خود با بیان این که برخی مدیران هنوز شرایط جنگ اقتصادی را به درستی درک نکرده اند، افزود: آثار تخریبی جنگ اقتصادی به مراتب از جنگ نظامی بیشتر است چرا که در جنگ اقتصادی مردم ضعیف پایمال می شوند که دل انسان را به درد می آورد.
دکتر خباز با ابراز نارصایتی از شرایط موجود بازار، تاکید کرد: کنترل ما بر بازار باید افزایش یابد و مدیران استان با درک درست از شرایط واقعی جنگ اقتصادی در تمامی لحظات باید پاسخگوی درخواست های مردمی باشند.
وی تصریح کرد: دشمن با تمام توان و قدرت تمامیت جمهوری اسلامی را نشانه گرفته است البته یادآور می شوم ما شرایط سخت تر از این دوران را با موفقیت پشت سرگذاشته ایم بنابراین جای هیچگونه نگرانی نیست. وی افزود: صرفه جویی در زمان و امکانات اولین اقدام در جنگ اقتصادی است که با اجرای دولت الکترونیک امکان پذیر می شود بنابراین امیدوارم با تغییر نگرش ها تا دهه فجر امسال تمامی فعالیت های دستگاه های اجرایی از بستر دولت الکترونیک انجام شود.
استاندار خراسان شمالی هم چنین خطاب به مدیران استان گوشزد کرد: بنده اعتقادی به مدیر پروازی و در حال رفت و آمد ندارم بنابراین تمامی مدیران باید به همراه خانواده در محل خدمت خود اقامت داشته باشند.
دکتر خباز با بیان این که مدیرانی که نمی توانند این سیاست را اجرا کنند، هر چه سریعتر اعلام کنند تا به فکر افراد جایگزین باشیم، خطاب به معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار دستور داد: فهرست مدیرانی را که محل اقامت خود و خانواده شان با هم فرق دارد، اعلام کنید تا هر چه سریعتر تعیین تکلیف شوند.
در این نشست، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی هم با اشاره به این که باید مواظب سه جبهه اختلال، اختلاط و اختلاف از سوی دشمن باشیم، گفت: دشمنان با کمک اختلال آفرینان و مخلوط کردن بین حق و باطل به نفع خود، قصد از بین بردن وحدت ملت ایران را دارند.
حجت الاسلام یعقوبی افزود: امروز باید ریشه های ایجاد مشکلات اقتصادی را در افرادی دید که گلوگاه های اقتصادی را به نفع خود اداره می کنند و به تعبیر مقام معظم رهبری مرفهان بی درد هستند و این افراد درد مشکلات اقتصادی را درک نمی کنند.